ASTM F2825 Testi

ASTM Testleri

ASTM F2825 Testi

ASTM F2825 Tek Parselli Teslimat için Paketleme Sistemlerinin İklimsel Gerilmesinde Standart Uygulama

ASTM F2825, farklı iklim streslerine maruz kalan paketleme sistemlerini değerlendirmenin bir aracıdır. Bu test, dağıtım zincirini ve bir paketin zincir içinde karşılaşabileceği birçok farklı iklimi simüle etmeyi amaçlamaktadır. Bu, diğer testlerden önce yapılması gereken bir koşullandırma uygulamasıdır.

ASTM F2825 Testi

Bu testin amaçları doğrultusunda ASTM F2825, iklimsel gerilimi tanımlar. İklimsel stres, “ambalajlama sistemi test numunelerini, tanımlanan depolama ve dağıtım sisteminde görülen beklenen koşulları simüle edecek belirli bir süre için sıcaklık ve nem koşullarına maruz bırakmaktır.” Bu test, soğutulmuş, dondurulmuş gıda depolama veya kriyojenik için geçerli değildir. depolama koşulları.

Bu test için üç (3) cihaz gereklidir:

  • Oda (veya dolap) - bu, numune kaplarını tutacak kadar büyük olmalıdır. Birden fazla numune varsa, tek başlarına durabilmeli ve dolaşan havaya sahip olmalıdırlar. Odada ayrıca sabit bir sıcaklığı koruyabilen bir kontrol cihazı bulunmalıdır.
  • Higrometre - bu cihaz bağıl nemi ölçmek için kullanılır. + / -% 2 bağıl neme karşı hassas olmalıdır. Bir psikrometre doğrudan ölçüm cihazı olarak veya higrometrenin izlenmesi olarak da kabul edilebilir.
  • Termometre - bu sıcaklığı ölçen herhangi bir cihazdır. Sıcaklık 0,1 ° C veya 0,2 ° içinde doğru olmalıdır.

ASTM F2825 testine başlamak için, paket sisteminin raporlama amacıyla tanımlanması ve tanımlanması gerekir. Hangi çevre koşullarının, gerçek dağıtım zinciri süresini akılda tutarak en iyi simüle edeceğini belirleyin. Dizi, koşullar ve maruz kalma sürelerini içeren bir test planı yazın. Kullanılan test numunesi, gerçek ambalajı ve ürünleri temsil etmelidir. Lekeli veya küçük kusurlu içerikler, öğenin bütünlüğü zarar görmediği sürece kullanılabilir.

Bu tür hataların rapor için de belgelenmesi gerekecektir. Testten önce hiçbir şeyin pakete veya içeriğine zarar vermemesi çok önemlidir. Numuneler, paketlerin hasar görmediğinden emin olmak için laboratuarda monte edilebilir. Ürünler uzun mesafelerde veya uzaktaki bir laboratuvara gönderilirken özel dikkat gösterilir.

Test, test planının özelliklerini karşılamak için yapılacaktır. Paket sistemi önceden belirlenmiş kabul kriterlerine göre değerlendirilecektir. Test laboratuvarı, ASTM F2825 standardının yönergelerini izleyen bir rapor yazacaktır. Rapor sıcaklık, bağıl nem ve maruz kalma süresi ile ilgili bilgileri içermelidir. Ayrıca ön koşullandırma atmosferi ve maruz kalma süresini de içermelidir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp