ASTM F2906 Yatak Başı Uyuyanlar için Standart Tüketici Güvenliği Spesifikasyonu

ASTM Testleri

ASTM F2906 Yatak Başı Uyuyanlar için Standart Tüketici Güvenliği Spesifikasyonu

EUROLAB laboratuvar ASTM F2906 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu tüketici güvenliği spesifikasyonu, başucu traverslerinin güvenli kullanımını teşvik etmek için performans gerekliliklerini, test yöntemlerini ve işaretleme gerekliliklerini belirler.

ASTM F2906 Yatak Başı Uyuyanlar için Standart Tüketici Güvenliği Spesifikasyonu

Bu tüketici güvenlik spesifikasyonu, bir başucu yatağının normal kullanımından ve makul olarak öngörülebilir yanlış kullanımından dolayı bir bebeğin yaralanma riskini en aza indirmeyi amaçlamaktadır.

Bu tüketici güvenliği performansı spesifikasyonu, yaklaşık 5 aylık olana kadar (veya çocuk elleri ve dizleri üzerinde itmeye başladığında) bir bebek için uyku alanı sağlamaya yönelik ürünleri kapsar. Bu ürünler, bir yetişkinin yakınında bir bebek uyutmak amacıyla bir yetişkin yatağının yanına sabitlenmek üzere tasarlanmıştır.

Bu tüketici güvenliği spesifikasyonunun onay tarihinden sonra üretilen hiçbir yatak başı traversi, burada yer alan tüm gerekliliklere uymadığı sürece, etiket veya başka yollarla spesifikasyona uygunluğunu göstermeyecektir.

Bu tüketici güvenliği performansı spesifikasyonu, bir çocuk veya çocuk bakıcısı tarafından ürünün değiştirilmesinden veya makul olmayan şekilde kötüye kullanılmasından veya yanlış kullanılmasından kaynaklanan olayları ve yaralanmaları ele almayı amaçlamamaktadır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2906 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp