ASTM F2990 Ticari Kahve Bira Makineleri için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM F2990 Ticari Kahve Bira Makineleri için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, ticari ve kurumsal tesislerde kullanılan ticari kahve demleme makinelerinin (bundan sonra kahve demleme makineleri olarak anılacaktır) enerji tüketimi, demleme ve tutma performanslarının değerlendirilmesini kapsar.

ASTM F2990 Ticari Kahve Bira Makineleri için Standart Test Yöntemi

Operatör bu değerlendirmeyi bir kahve makinesi seçmek ve enerji kullanımını ve performansını karakterize etmek için kullanabilir. Bu test yöntemi, ev tipi kahve demleme makinelerini, "urn" kahve demleme makinelerini veya espresso makinelerini kapsamaz.

Bu test yöntemi, tek fincan ve toplu kahve demleme makineleri için geçerlidir. Kahve demleme makinesi aşağıdakiler için test edilecektir (varsa):

  • Maksimum enerji giriş oranı;
  • Ağır kullanım demleme enerji tüketimi;
  • Üretim kapasitesi;
  • "Demlenmeye Hazır" (Bekleme/Boşta) enerji hızı;
  • “Enerji Tasarruf Modu” (Düşük güç) enerji oranı.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F2990 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp