ASTM F3014 Cerrahi Dikişlerde Kullanılan İğnelerin Penetrasyon Testi

ASTM Testleri

ASTM F3014 Cerrahi Dikişlerde Kullanılan İğnelerin Penetrasyon Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F3014 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, cerrahi sütürlerin yerleştirilmesi için kullanılan keskin ve kör iğnelerin penetrasyon testi prosedürünü açıklar.

ASTM F3014 Cerrahi Dikişlerde Kullanılan İğnelerin Penetrasyon Testi

Yalnızca test prosedürlerini açıklar ve şu anda bir test ortamı tanımlamaz. Test ortamı, bu test yönteminin gelişiminin sonraki aşamasında ele alınacaktır.

Bu test yöntemi, düz ve kavisli cerrahi iğneler için geçerlidir.

Bu test yöntemi, gerçek kullanım koşullarına göre testin değerini ele almayı amaçlamaz.

Bu test yönteminde, bu test için kullanılan iğnelerin tüm geçerli kalite standartlarını geçtiği ve test sonuçlarını uygunsuz şekilde etkileyecek herhangi bir fiziksel kusura sahip olmadığı varsayılır.

Bu test yöntemi, bir iğnenin bir ortamdan geçmesi için gereken kuvveti ve bunu birden çok kez yapabilme yeteneğini ölçer.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F3014 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp