ASTM F303 Havacılık Sıvıları ve Bileşenlerinde Partiküller için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM F303 Havacılık Sıvıları ve Bileşenlerinde Partiküller için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F303 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, sıvıların partikül temizliğini ve bileşenlerden alınan sıvı numunelerin belirlenmesinde kullanılmak üzere numune alma prosedürlerini kapsar.

ASTM F303 Havacılık Sıvıları ve Bileşenlerinde Partiküller için Standart Test Yöntemi

Çok çeşitli konfigürasyonları kapsamak için bileşen geometrisi temelinde A, B ve C olmak üzere üç uygulama geliştirilmiştir. Bu uygulamalar, belirli bileşenlerden numune almak için ayrıntılı prosedürlerin hazırlanmasında kullanılacak yönergeleri oluşturur. Bu test sıvıları, durulama, durulama, paketleme, son kullanım işletimi veya son kullanım işletim sıvılarının uygun ikameleri olabilir.

Tehlikeli nihai ürün sıvıları kullanan bileşenlerde montaj öncesi temizlik belirlemeleri için nihai ürün sıvıları yerine ikame sıvılar önerilir. Numune alındıktan sonra, yedek sıvı, sıvı sıkışması olasılığına karşı özel bir dikkat gösterilerek test parçasından tamamen çıkarılmalıdır.

Hareketli parçaları olan veya olmayan düzeneklerin temizliği test sırasında belirlenebilir; ancak, test sırasında iç bileşen parçalarının hareketi, aşınmadan kaynaklanan bilinmeyen miktarlarda kirlilik yaratacaktır. Uygulama B, bir numune elde etmek için dinamik çalıştırma gerektiren konfigürasyonları kapsar. Uygulama, yerleşik parçacıklar ve aşınma parçacıkları arasında ayrım yapmaz.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F303 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, misyonları ve profesyonel çalışma prensipleri ile siz imalatçı ve tedarikçilerimize en iyi hizmeti ve laboratuvarlarımızda kontrollü bir test süreci sağlamaktadır. Bu hizmetler sayesinde firmalar daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmeti almakta ve müşterilerine güvenli, hızlı ve kesintisiz bir hizmet sunmaktadır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp