ASTM F3039 Gözeneksiz Ambalajlarda veya Esnek Bariyer Malzemelerinde Boya Penetrasyonuyla Sızıntıların Tespiti için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM F3039 Gözeneksiz Ambalajlarda veya Esnek Bariyer Malzemelerinde Boya Penetrasyonuyla Sızıntıların Tespiti için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM F3039 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yönteminin Yöntem A'sı, gözeneksiz bir paketin kenar contalarında 50 µm [0,002 inç] tel tarafından oluşturulan bir kanala eşit veya bundan daha büyük bir sızıntıyı tespit edecek ve yerleştirecek bir prosedürü tanımlar.

ASTM F3039 Gözeneksiz Ambalajlarda veya Esnek Bariyer Malzemelerinde Boya Penetrasyonuyla Sızıntıların Tespiti için Standart Test Yöntemi

Sızıntılara karşı test edilecek conta kenarına lokal olarak bir boya penetran solüsyonu uygulanır. Belirtilen minimum süre boyunca boya nüfuz edici madde ile temas ettikten sonra, ambalaj boya nüfuzu için görsel olarak incelenir veya tercihen sızdırmaz kenar emici bir yüzeye karşı yerleştirilir ve yüzey boyadan lekelenme açısından incelenir.

Bu test yöntemi için Yöntem B, gözeneksiz düz bir levhada 10 µm [0,00039 inç] çapa eşit veya daha büyük bir sızıntıyı tespit edecek ve yerleştirecek bir prosedürü de tanımlar. Düz tabaka emici bir yüzeye yerleştirilir ve ardından emici yüzey ile numunenin alt yüzeyi arasında yeterli teması sağlamak için tabaka üzerine basınç uygulamak için tercihen küçük bir silindir kullanılarak tabakanın yüzeyine bir boya nüfuz edici madde yayılır. test edildi. Düz tabaka dikkatlice çıkarılır ve emici yüzey boyadan lekelenme açısından incelenir.

Bu test yöntemleri hem şeffaf hem de opak gözeneksiz yüzeyler için kullanılır. Bu test yöntemleri, boya penetranının test edilen malzemelerle ve/veya emici yüzeyle iyi bir kontrasta sahip olmasını gerektirir.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F3039 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp