ASTM F3352 Sağlık Tesislerinde Kullanım Amaçlı İzolasyon Önlükleri için Standart Şartname

ASTM Testleri

ASTM F3352 Sağlık Tesislerinde Kullanım Amaçlı İzolasyon Önlükleri için Standart Şartname

EUROLAB laboratuvar ASTM F3352 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu spesifikasyon, standart ve bulaşmaya dayalı koruma sağlamak için sağlık çalışanları tarafından kullanılması amaçlanan izolasyon önlüklerinin performansı ve etiketlemesi için minimum gereksinimleri belirler.

ASTM F3352 Sağlık Tesislerinde Kullanım Amaçlı İzolasyon Önlükleri için Standart Şartname

Bu spesifikasyonun kullanım amacı, kullanıcının korunması için izolasyon önlüklerinin performans özelliklerini sağlamaktır. İzolasyon önlükleri için dört seviye bariyer özelliği ANSI/AAMI PB 70'de belirtilmiştir ve referans amacıyla bu spesifikasyona dahil edilmiştir.

Bu spesifikasyon, cerrahi önlükler veya dekontaminasyon önlükleri gibi cerrahi uygulamalar için kullanılan koruyucu kıyafetleri kapsamaz; cerrahi eldivenler, hasta muayene eldivenleri veya diğer tıbbi eldivenler gibi eller için koruyucu giysiler; gözlükler veya yüz siperleri, cerrahi başlıklar veya başlıklar, cerrahi maskeler veya solunum cihazları gibi baş için koruyucu giysiler; ayaklar için ameliyathane ayakkabıları, galoşlar veya cerrahi botlar gibi koruyucu giysiler; veya sağlık hizmeti sağlayıcıları tarafından giyilen diğer koruyucu giysi ve ekipman türlerini içindir.

SI birimlerinde veya inç pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak ayrı ayrı kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F3352 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp