ASTM F382 Metalik Kemik Plakaları için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM F382 Metalik Kemik Plakaları için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F382 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, iskelet sisteminin cerrahi iç fiksasyonunda kullanılan kemik plakaları için kapsamlı bir referans sağlaması amaçlanmıştır.

ASTM F382 Metalik Kemik Plakaları için Standart Test

Standart, kemik plakalarının geometrik ve performans özelliklerini sınıflandırmak ve tanımlamak için tutarlı yöntemler belirler.

Standart ayrıca malzemeyi belirten bir standart özellikler kataloğu sunar; etiketleme ve işleme gereksinimleri; ve kemik plakalarının in vivo performansı için önemli olduğu belirlenen performansla ilgili mekanik özellikleri ölçmek için standart test yöntemleri .

Standardın amacı, sonuçları veya bunların belirli günlük yaşam aktiviteleri için bireysel hastalarda kullanımlarını tahmin etmek için yetersiz bilgi mevcut olduğundan, kemik plakaları için performans seviyelerini veya vakaya özel klinik performansı tanımlamak değildir. Ayrıca, iskelet sisteminin cerrahi iç fiksasyonunda kullanılan kemik plakaları için özel tasarımları tanımlamak veya belirtmek standardın amacı değildir.

Bu standart her tür kemik plakası için uygun olmayabilir. Kullanıcı, belirli bir kemik plakası ve bunun potansiyel uygulaması açısından standardın uygunluğunu dikkate alması konusunda uyarılır.

Bu standart, aşağıdaki kemik plakası mekanik performans özelliklerinin belirlenmesinde kullanılan aşağıdaki test yöntemlerini içerir:

  • Metalik Kemik Plakalarının Tek Döngü Eğilme Testi için Standart Test Yöntemi
  • Metalik Kemik Plakalarının Eğilme Yorulma Özelliklerinin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standarda çoklu test yöntemleri dahildir. Bununla birlikte, kullanıcının açıklanan yöntemlerin tümünü kullanarak test etme zorunluluğu bulunmadığına dikkat edilmelidir. Bunun yerine, kullanıcı yalnızca belirli bir cihaz tasarımı için uygun olan test yöntemlerini seçmelidir. Çoğu durumda, burada açıklanan test yöntemlerinin yalnızca bir alt kümesi gerekli olacaktır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F382 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp