ASTM F459 Mikroelektronik Tel Bağların Çekme Mukavemetini Ölçmek için Test

ASTM Testleri

ASTM F459 Mikroelektronik Tel Bağların Çekme Mukavemetini Ölçmek için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F459 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,bir dizi tel bağın çekme mukavemetini belirlemek için yapılan testleri kapsar.

ASTM F459 Mikroelektronik Tel Bağların Çekme Mukavemetini Ölçmek için Test

Hakem yöntemi olarak kullanılacak yöntemleri değiştirmek için talimatlar sağlanmıştır. Yöntemler, çapı 0,0007 ila 0,003 inç (18 ila 76 m) olan tel ile yapılan tel bağları için kullanılabilir.

Şu anda yaygın kullanım, "tel bağı" teriminin tüm ara bağlantıyı (hem kaynaklar hem de aradaki tel açıklığı) içerdiğini kabul eder.

Bu test yöntemleri, yalnızca tel bağının halka yüksekliği, çekme için uygun bir kancanın telin altına yerleştirilmesine izin verecek kadar büyük olduğunda kullanılabilir.

Bu yöntemlerin kesinliği, alüminyum ultrasonik kama bağları için değerlendirilmiştir; ancak bu yöntemler alüminyum bilyeli bağlar ve altın kamalı veya bilyeli bağlar için kullanılabilir, çünkü alüminyum kama bağları herhangi bir tel bağ türünün imalat varyasyonlarına (bağ deformasyonu gibi) en duyarlıdır.

Bu yöntemler yıkıcıdır. Proses geliştirmede veya uygun bir numune alma planı ile proses kontrolü veya kalite güvencesinde kullanım için uygundurlar.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F459 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp