ASTM F476 Döner Kapı Gruplarının Güvenliği için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM F476 Döner Kapı Gruplarının Güvenliği için Standart Test Yöntemleri

ASTM F476 testi, istenmeyen davetsiz misafirleri caydırmak için duvar açıklıklarında kullanım için çeşitli malzemelerden ve yapı türlerinden oluşan kapı montajlarını kapsar. Bu test yöntemlerinin kapsadığı kapı tertibatları, menteşe, kilit, kapı, kilit ve pervaz gibi ayrı bileşenleri de içerir.

ASTM F476 Döner Kapı Gruplarının Güvenliği için Standart Test Yöntemleri

Suç istatistikleri, tüm hırsızlık saldırılarının çoğunluğunun konut mülklerinde olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, bu test yöntemleri, bu büyük suç artışını azaltmaya yardımcı olacak, sallanan kapı düzenekleri yoluyla bir fiziksel kısıtlama seviyesinin belirlenmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Bu test yöntemleri, yetenekli hırsızlar tarafından yüksek getirisi olan hedeflere yönelik saldırılara maruz kalan bir kapı tertibatı için bir direnç ölçüsü sağlamayı amaçlamaz. Bu saldırılar ve hedefler, genellikle alarmlar, iletişim ve endişe sistemlerini içeren daha yüksek düzeyde, daha karmaşık direnç gerektirir.

Açıklanan duvar montajı, bu test yöntemlerinin kapsamı için uygun kabul edilir. Açıklanandan dinamik tepkisi farklı olan duvar konstrüksiyonu, test gerektirebilir. Bu standardın birincil amacı, ayrıntılı test yöntemleri sağlamaktır. Performans seviyeleri için kabul kriterleri, yetkili makamların meselesi olarak kabul edilir.

Bu test yöntemleri, sallanan bir kapı tertibatının "hırsızlık" suçlarının işlenmesini engelleme veya geciktirme ve engelleme kabiliyetini ölçmek için tasarlanmıştır. Bu test yöntemleri, esas olarak, tek ve çok aileli konut konutlarındaki tipik giriş kapısı tertibatlarına uygulanır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilişkili tüm güvenlik sorunlarını ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM F476 Döner Kapı Gruplarının Güvenliği için Standart Test Yöntemleri kapsamında test hizmetleri de verilmektedir. Test ve sertifikasyon talepleriniz için laboratuvarımız EUROLAB ile iletişime geçmekten çekinmeyin.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp