ASTM F519 Kaplama İşlemlerinin ve Hizmet Ortamlarının Mekanik Hidrojen Kırılganlığı Değerlendirmesi için Test

ASTM Testleri

ASTM F519 Kaplama İşlemlerinin ve Hizmet Ortamlarının Mekanik Hidrojen Kırılganlığı Değerlendirmesi için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F519 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, mekanik test yöntemlerini açıklar ve çeliklerde hidrojen gevrekleşmesine neden olabilecek kaplama ve kaplama işlemleri için kabul kriterlerini tanımlar.

ASTM F519 Kaplama İşlemlerinin ve Hizmet Ortamlarının Mekanik Hidrojen Kırılganlığı Değerlendirmesi için Test

Çeliğin kaplanmış/kaplanmış veya çıplak yüzeyi ile temas eden sıvılar, temizleme işlemleri veya bakım kimyasalları gibi hizmet ortamlarında karşılaşılan kimyasallara sonradan maruz kalma da değerlendirilebilir.

Bu test yöntemi, farklı çeliklerin nispi duyarlılığını ölçmek için tasarlanmamıştır. Farklı malzemelerin hidrojen gevrekleşmesine nispi duyarlılığı, Test Yöntemi F1459 ve Test Yöntemi F1624'e göre belirlenebilir .

Kapsamlı testler, VAR 4340 çeliğinin, hassasiyet kaybı olmaksızın havayla eritilmiş çeliğe alternatif olarak kullanılabileceğini göstermiştir.

VAR 4340, AMS 6415'teki gereksinimleri de karşılar ve AMS 6415 bir eritme uygulaması belirtmediği için çelik tedarikçileri tarafından havayla eriyen çeliğe alternatif olarak kullanılabilir.

Farklı boyut, geometri ve yükleme konfigürasyonlarına sahip yedi numune için test prosedürleri ve kabul gereklilikleri belirtilmiştir.

Başarılı/Başarısız Gereksinimleri— Kaplama/kaplama işlemleri için numuneler, aşağıdaki seviyelerde gösterilen seviyelerde sürekli yük testi (SLT) kullanılarak 200 saati karşılamalı veya aşmalıdır. .

Bilinen mühendislik otoritesi tarafından onaylanması halinde, SLT'ye alternatif olarak tanımlandığı gibi nicel, hızlandırılmış ( ≤ 24 saat) artımlı adım yükü (ISL) testi kullanılabilir.

Bu test yöntemi iki bölüme ayrılmıştır. İlk kısım, hidrojen gevrekliği testi için gereklilikler hakkında genel bilgi verir. İkincisi, bu test yönteminin kapsadığı çeşitli yükleme ve numune konfigürasyonları için özel gereksinimler veren eklerden (türlerin listesi için bölüm 9.1'e bakın) ve test hizmeti ortamlarına ilişkin ayrıntılardan oluşur.

Ayak-pound-saniye (fps) sisteminde inç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F519 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp