ASTM F543 Metalik Kemik Vidaları için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM F543 Metalik Kemik Vidaları için Standart Test

ASTM F543, tıbbi cihaz endüstrisi tarafından metalik kemik vidalarının üretim ve kullanım süreçlerinde kalite kontrol değerlendirmeleri yapmak için kullanılan bir test standardıdır.

ASTM F543 Metalik Kemik Vidaları için Standart Test

Spesifikasyon, her biri belirli bir dizi mekanik özelliği test etmek için tasarlanmış dört eki açıklar. Bu, temel test prosedürünü ve her testi doğru bir şekilde tamamlamak için gereken ekipmanı anlamanıza yardımcı olmayı amaçlayan genel bir kılavuzdur.

Test prosedürü

  • Numuneyi, beş iplik veya numunenin %20'si açıkta kalacak şekilde sabitleyin. Sıkıştırma mekanizmasının numunenin dönmesini engellediğinden emin olun.
  • Numuneyi belirtilen hızda sürün.
  • Tornavida ucunu vida başında tutmak için gereken eksenel yükü kaydedin.

Test Analizi

  • Burulma Ofset Akma Mukavemeti, tork-dönüş açısı eğrisi kullanılarak 2 derece ofsette belirlenir.
  • Maksimum Tork, tork-dönüş açısı eğrisindeki en büyük değer tarafından belirlenir.
  • Kırılma Açısı, eğrinin tork bölümünün tam arızaya en hızlı inişini gösterdiği noktadır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F543 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp