ASTM F560-08 Cerrahi İmplant Uygulamaları için Alaşımsız Tantal için Standart Şartname

ASTM Testleri

ASTM F560-08 Cerrahi İmplant Uygulamaları için Alaşımsız Tantal için Standart Şartname

Bu spesifikasyon, cerrahi implantların üretiminde kullanılan alaşımsız tantal levha, levha, şerit, çubuk ve tel için kimyasal, mekanik ve metalurjik gereksinimleri kapsar.

ASTM F560-08 Cerrahi İmplant Uygulamaları için Alaşımsız Tantal için Standart Şartname

Bu spesifikasyon kapsamındaki malzeme, vakum arkı ile eritilmiş veya elektron ışını ile eritilmiş külçelerden (UNS R05200) veya toz metalurjisi ile birleştirilmiş (UNS R05400) alaşımsız tantaldan yapılacaktır. Tantal değirmeni ürünleri, geleneksel ekstrüzyon, biçimlendirme, dövme, haddeleme ve çekme ekipmanı ile oluşturulacak ve kireçten arındırılmış veya asitle temizlenmiş, aşındırıcı püskürtülmüş, kimyasal olarak öğütülmüş, öğütülmüş, makinede işlenmiş, soyulmuş veya cilalanmış olarak döşenebilir.

Yassı hadde ürünleri soğuk işlenmiş, soğuk işlenmiş ve gerilimi giderilmiş veya tavlanmış durumda, çubuk ve tel ürünleri ise tavlanmış veya soğuk işlenmiş durumda tedarik edilecektir. Malzeme, ingot kimyasal analizi ile belirlendiği üzere, karbon, oksijen, nitrojen, hidrojen, niyobyum, demir, titanyum, tungsten, molibden, silikon, nikel ve tantal için öngörülen kimyasal bileşim gereksinimlerine uygun olacaktır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F560-08 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp