ASTM F589 Toz Olmayan Tabancalar için Standart Tüketici Güvenliği Spesifikasyonu

ASTM Testleri

ASTM F589 Toz Olmayan Tabancalar için Standart Tüketici Güvenliği Spesifikasyonu

EUROLAB laboratuvar ASTM F589 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu tüketici güvenliği spesifikasyonu, bir mermiyi sıkıştırılmış hava, sıkıştırılmış gaz, mekanik yay hareketi veya bunların bir kombinasyonu ile serbest bırakılan enerji yoluyla iten, yaygın olarak BB tabancaları, hava tabancaları ve pelet tabancaları olarak adlandırılan toz olmayan tabancaları kapsar ve spesifikasyon F590 ile birlikte kullanılmalıdır.

ASTM F589 Toz Olmayan Tabancalar için Standart Tüketici Güvenliği Spesifikasyonu

Bu tüketici güvenliği spesifikasyonu, aşağıdaki silah ürünleri kategorilerini kapsamaz:

  • CL ısmarlama tozsuz tabancalar;
  • Replika silahlar;
  • Sakinleştirici dart tabancaları;
  • Lastik bantlı tabancalar, mantar tabancaları, pop tabancaları, lastik uçlu dart tabancaları veya bezelye ve fasulye Atıcılar gibi oyuncak ürünleri;
  • Hava tabancaları, mızrak tabancaları, mancınık tabancaları (sapan atışları olarak da tanımlanır), yaylar, tatar yayları, paintball işaretleyiciler, havalı yumuşak veya yumuşak havalı tabancalar veya karbür tabancalar gibi diğer eğlence amaçlı silahlar;
  • Kolluk kuvvetleri, bilimsel veya askeri kurumlar tarafından kullanılanlar gibi eğlence amaçlı olmayan silahlar;
  • paintball tabancaları, zımba tabancaları veya boru tabancaları gibi endüstriyel ve tüketici araçları.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir; parantez içindeki SI birimleri yalnızca bilgi amaçlı verilmiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F589 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp