ASTM F621-08 Cerrahi İmplantlar için Paslanmaz Çelik Dövülme için Standart Şartname

ASTM Testleri

ASTM F621-08 Cerrahi İmplantlar için Paslanmaz Çelik Dövülme için Standart Şartname

Bu spesifikasyon, dövülen malzeme Spesifikasyonlar F 138 (UNS S31673), F 1314 (UNS S21910), F 1586 (UNS S31675), F 2229 (UNS S29108) veya F'ye uygun olduğunda cerrahi implantlar için dövme paslanmaz çelik gereksinimlerini kapsar.

ASTM F621-08 Cerrahi İmplantlar için Paslanmaz Çelik Dövülme için Standart Şartname

Bu spesifikasyon, cerrahi implantlar için paslanmaz çelik dövme parça gerekliliklerini kapsar. Dövme malzemeleri çubuk veya tel olacak ve çekiçleme, presleme, haddeleme, ekstrüzyon veya yığma yoluyla dövülecektir. Malzeme, bu şartnamede belirtilen imalat prosedürüne, kimyasal bileşime, mekanik gerekliliklere ve test yöntemlerine uygun olacaktır. Mekanik testler, gerilim, çekme, uzama ve sertlik testlerini içerir. Korozyon testleri, tane boyutu ve floresan penetrant muayenesi gibi özel testler de yapılacaktır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü ticaretin önündeki teknik engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, kılavuzların ve tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler hakkında kararda belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F621-08 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp