ASTM F67-06 Cerrahi İmplant Uygulamaları için Alaşımsız Titanyum için Standart Şartname

ASTM Testleri

ASTM F67-06 Cerrahi İmplant Uygulamaları için Alaşımsız Titanyum için Standart Şartname

Bu spesifikasyon, cerrahi implantların imalatında kullanılan dört dereceli alaşımsız titanyum şeritler, levhalar, levhalar, çubuklar, kütükler, dövme parçalar ve teller için kimyasal, mekanik ve metalurjik gereksinimleri kapsar.

ASTM F67-06 Cerrahi İmplant Uygulamaları için Alaşımsız Titanyum için Standart Şartname

Burada tanımlanan dört derece aşağıdaki gibi tanımlanmıştır:

  • Derece 1 — UNS R50250;
  • Derece 2 — UNS R50400;
  • Derece 3 — UNS R50550;
  • Derece 4 —UNS R50700.

Değirmen ürünleri, tufalden arındırılmış veya salamura edilmiş, aşındırıcı püskürtmeli, kimyasal olarak öğütülmüş, öğütülmüş, makinede işlenmiş, soyulmuş veya cilalı olarak veya alıcı tarafından belirtildiği şekilde tedarik edilebilir. Malzemeler, sıcak işlenmiş, soğuk işlenmiş, dövülmüş, tavlanmış veya gerilimi giderilmiş durumda döşenecektir. Titanyum malzemelerin uyması gereken mekanik özellikler, nihai çekme mukavemeti, akma mukavemeti, uzama ve alanın azalmasıdır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içindeki SI eşdeğerleri yalnızca bilgi amaçlıdır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F67-06 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp