ASTM F732 Total Eklem Protezlerinde Kullanılan Polimerik Malzemelerin Aşınma Testi

ASTM Testleri

ASTM F732 Total Eklem Protezlerinde Kullanılan Polimerik Malzemelerin Aşınma Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F732 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,insan toplam eklem protezlerinin taşıyıcı yüzeyleri olarak kullanılması düşünülen malzeme kombinasyonlarının aşınma özelliklerini değerlendirmek için bir laboratuvar yöntemini tanımlar.

ASTM F732 Total Eklem Protezlerinde Kullanılan Polimerik Malzemelerin Aşınma Testi

Bu test yönteminin gövdesi, her tür protez aşınma uygulaması için geçerli olan genel yöntemleri içerirken, ayrı eklerde, her bir farklı aşınma uygulamasına (örneğin, doğrusal ileri geri hareket, top-kap ("kalça") özel aşınma testi yöntemleri ve klinik doğrulama kriterleri açıklanır. -type”) aşınması, katmanlara ayrılma aşınması vb.)

Bu test yönteminin amacı, simüle edilmiş fizyolojik koşullar altında polimer aşınma oranları için her aşınma uygulamasında malzemeleri sıralamaktır. Bununla birlikte, temas geometrilerinin ve aşınma hareketlerinin bu tür yöntemler kullanılarak basitleştirildiği kabul edilmelidir. Dolayısıyla bu test yöntemi,aday bir malzemenin tam aşınma karakterizasyonunda yalnızca bir başlangıç aşamasını temsil eder.

Tüm aday materyaller, hastalarda klinik deneylerde kullanılmadan önce prototip protezler kullanılarak uygun bir ortak simülatör aparatında test edilmelidir. Bu test yönteminde açıklanan testler, daha pahalı ve zaman alıcı ortak simülatör testlerine tabi tutulmadan önce farklı ortopedik aşınma uygulamalarında aşınma performansı için malzeme kombinasyonlarını hızlı ve güvenilir bir şekilde taramak için kullanılır. Ek olarak, bu basitleştirilmiş testler, ortak simülatör testlerinde mümkün olandan daha pratik bir temelde malzeme, yüzey kalitesi veya diğer parametreleri aşınma davranışıyla ilişkilendirmek için kullanılabilir.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak ayrı olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F732 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp