ASTM F814 Havacılık için Katı Malzemeler Tarafından Üretilen Dumanın Optik Yoğunluğu için Test

ASTM Testleri

ASTM F814 Havacılık için Katı Malzemeler Tarafından Üretilen Dumanın Optik Yoğunluğu için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM F814 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,maksimum ile sınırlandırılması gereken termoplastik köpükler hariç, yassı numuneler için kalınlığı 1 inç'e (25,4 mm) kadar olan, yalıtımlı tel de dahil olmak üzere katı havacılık malzemeleri ve düzenekleri tarafından üretilen dumanın spesifik optik yoğunluğunun belirlenmesini kapsar.

ASTM F814 Havacılık için Katı Malzemeler Tarafından Üretilen Dumanın Optik Yoğunluğu için Test

0,5 inç (12,7 mm) kalınlık ve yalıtımlı tel numuneleri için ¼ inç (6,35 mm) çapa kadar. Kapalı bir oda içinde biriken duman (askıda katı ve sıvı parçacıklar) nedeniyle bir ışık huzmesinin alevsiz pirolitik bozunma ve alevli yanma nedeniyle zayıflamasının ölçümü yapılır. Sonuçlar, geometrik bir faktörden türetilen spesifik optik yoğunluk ve duman konsantrasyonunun bir ölçüm özelliği olan ölçülen optik yoğunluk cinsinden ifade edilir.

Bu test yöntemi, esas olarak bina inşaatı, ekipman ve döşeme malzemeleri ve montajlar için tasarlanan Test Yöntemi E 662'ye dayalı ve çoğu bakımdan benzer olmasına rağmen, özellikle havacılık uygulamaları için gerekli olduğu için prosedürler ve aparatlarda Test Yöntemi E 662'den farklıdır.

Bu standart, kontrollü laboratuvar koşullarında ısı ve aleve tepki olarak malzeme, ürün ve düzeneklerin özelliklerini ölçmek ve tanımlamak için kullanılmalı ve malzemelerin, ürünlerin veya malzemelerin yangın tehlikesini veya yangın riskini tanımlamak veya değerlendirmek için kullanılmamalıdır. gerçek yangın koşulları altında montajlar. Bununla birlikte, bu testin sonuçları, belirli bir son kullanımın yangın tehlikesi değerlendirmesiyle ilgili tüm faktörleri hesaba katan bir yangın riski değerlendirmesinin unsurları olarak kullanılabilir.

Bu standart, tehlikeli malzemeleri, işlemleri ve ekipmanı içerebilir. Bu standart, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik problemlerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve ocak uygulamalarına danışmak ve bunları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardı kullanan kişinin sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F814 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp