ASTM F838 Sıvı Filtrasyonunda Kullanılan Membran Filtrelerin Bakteriyel Tutumunun Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM F838 Sıvı Filtrasyonunda Kullanılan Membran Filtrelerin Bakteriyel Tutumunun Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM F838 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM F838 standardı, tehdit organizması olarak Brevundimonas diminuta kullanılarak sıvı filtrasyonu için membran filtrelerin bakteri tutma özelliklerini belirler. Bu test yöntemi, sıvı sterilizasyon için kullanılan herhangi bir membran filtre sistemini değerlendirmek için kullanılabilir.

ASTM F838 Sıvı Filtrasyonunda Kullanılan Membran Filtrelerin Bakteriyel Tutumunun Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

Bu test yönteminin, farmasötik veya biyofarmasötik sterilizasyon filtrasyonunda veya her ikisinde kullanılacak membran filtrelerin bakteri tutma özelliklerinin ürüne ve işleme özel doğrulama performansında kullanılması amaçlanmamıştır. Prosese ve ürüne özel bakteri tutma doğrulaması, amaçlanan ürün üretim proses parametreleri ve taşıyıcı sıvı olarak ürün solüsyonu veya vekili kullanılarak gerçekleştirilmelidir.

Bu standart, tehlikeli malzemeleri, işlemleri ve ekipmanı içerebilir. Bu standart, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik problemlerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Basınç birimleri için verilen inç-pound değerleri standart olarak kabul edilecektir; SI birim dönüşümleri parantez içinde gösterilir. SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, sıvı filtrasyonunda kullanılan membran filtrelerin bakteriyel tutumunun belirlenmesi için standart test yöntemi hizmetleri vermektedir. ASTM F838 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp