ASTM F86-13 Metalik Cerrahi İmplantların Yüzey Hazırlığı ve İşaretlenmesi için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM F86-13 Metalik Cerrahi İmplantların Yüzey Hazırlığı ve İşaretlenmesi için Standart Uygulama

Bu standartta belgelenen yüzey işlemleri, demir, kobalt, titanyum ve tantal bazlı malzemelerden üretilen metalik cerrahi implantların korozyon direncini iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

ASTM F86-13 Metalik Cerrahi İmplantların Yüzey Hazırlığı ve İşaretlenmesi için Standart Uygulama

Demir partikülleri, seramik ortamlar ve diğer yabancı partiküller, şekillendirme, işleme, yuvarlama, boncuk püskürtme ve benzeri gibi işleme operasyonları sırasında implantların yüzeyine bulaşabilir veya gömülebilir. Lokal pas oluşumunu ve yüzeysel kusurları en aza indirmek için bu partiküller çıkarılmalıdır.

Bu standartta belirtilen çeşitli kimyasal ve elektrokimyasal yüzey işlemleri, sakıncalı yüzey kirleticilerini ortadan kaldırmayı ve pasif oksit filmine maksimum korozyon direncini geri kazandırmayı amaçlar.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F86-13 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp