ASTM F897-02 Osteosentez Plakalarının ve Vidalarının Sürtünme Korozyonunu Ölçmek için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM F897-02 Osteosentez Plakalarının ve Vidalarının Sürtünme Korozyonunu Ölçmek için Standart Test Yöntemi

Bu standart, osteosentez (kırık kemiklerin dahili fiksasyonu) için kullanılan plakalar ve vidalardan, vida başı ile plaka deliği havşa alanı arasındaki temas alanındaki aşınma korozyonu nedeniyle metal kaybı miktarını belirlemek için bir tarama testi sağlar.

ASTM F897-02 Osteosentez Plakalarının ve Vidalarının Sürtünme Korozyonunu Ölçmek için Standart Test Yöntemi

İmplantlar klinikte kullanılacak formda kullanılmaktadır. Tarif edilen makine, bu cihazlar klinik olarak kullanıldığında meydana gelebilecek bir tür hareket modelini simüle eden plakalar ve vidalar arasında nispi bir hareket oluşturur.

Bu test yönteminde kullanılan çevresel ve stres koşulları, insan vücudundaki kemik plakalarının maruz kaldığı koşullarla aynı olmayabileceğinden, bu test yöntemi, uygulamada yaşananlardan daha düşük veya daha yüksek aşınma korozyon oranları üretebilir.

Bu standart, benzer veya farklı alaşım bileşimlerine sahip metal plakaların ve vidaların aşındırıcı korozyonunu test etmek için kullanılabilir veya metal-ametal kombinasyonlarının aşındırıcı korozyonunu test etmek için kullanılabilir. Bu test yöntemi, metalik olmayan malzemelerin aşınma veya bozunma çalışmaları için de kullanılabilir.

Bu test yöntemi, tuzlu su veya proteinli çözeltilerin aşındırıcılıklarını sıralamak veya metal-metal çiftlerini aşındırma korozyonuna karşı direnç açısından sıralamak veya diğer malzeme kombinasyonlarını incelemek için bir tarama testi olarak kullanılabilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarına danışmak ve bunları oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardı kullanan kişinin sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM F897-02 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp