ASTM F899-12 Cerrahi Aletler için Dövme Paslanmaz Çelikler için Standart Şartname

ASTM Testleri

ASTM F899-12 Cerrahi Aletler için Dövme Paslanmaz Çelikler için Standart Şartname

Bu spesifikasyon, cerrahi aletlerin imalatında kullanılan dövme paslanmaz çelikler için kimya gerekliliklerini kapsar. Burada kapsanan paslanmaz çelik sınıfları, Sınıf 3 (ostenitik paslanmaz çelik), Sınıf 4 (martensitik paslanmaz çelik), Sınıf 5 (yağışta sertleşen paslanmaz çelik) ve Sınıf 6'dır (ferritik paslanmaz çelik).

ASTM F899-12 Cerrahi Aletler için Dövme Paslanmaz Çelikler için Standart Şartname

Tipik sertlik değerleri, genel ısıl işlem döngüleri ve cerrahi aletler için kullanılmış seçilmiş paslanmaz çelik örnekleri dahil olmak üzere bu spesifikasyonun Tablo 1-4'ünde yer alan veriler yalnızca referans amacıyla verilmiştir. Mekanik özellik gereksinimleri, ısıl işlem gereksinimleri, sertlik gereksinimleri ve kimya dışındaki tüm diğer gereksinimler, aşağıda atıfta bulunulan veya alıcı ile tedarikçi arasında kararlaştırılan uygun malzeme standartlarına tabidir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

EUROLAB, üreticilere ASTM F899-12 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp