ASTM F963 Oyuncak Güvenliği için Standart Tüketici Güvenliği Şartnamesi

ASTM Testleri

ASTM F963 Oyuncak Güvenliği için Standart Tüketici Güvenliği Şartnamesi

ASTM F963 şartnamesi, halk tarafından kolayca tanınmayabilecek ve bir oyuncak için amaçlanan normal kullanımda veya makul şekilde öngörülebilir kötüye kullanımdan sonra karşılaşılabilecek olası tehlikelerle ilgilidir. Belirli bir oyuncakla ilgili akla gelebilecek her tehlikeyi kapsadığı iddia edilmiyor.

ASTM F963 Oyuncak Güvenliği için Standart Tüketici Güvenliği Şartnamesi

Bu spesifikasyon, güvenlikle ilgili durumlar dışında ürün performansını veya kalitesini kapsamaz. Oyuncak için amaçlanan fonksiyonel tehlikeleri ve yaş aralığını gösteren etiketleme gereksinimleri dışında, bu spesifikasyonun, oyuncak işlevinin bir parçası olarak doğal ve tanınmış bir tehlike sunan bir oyuncak yönleri için hiçbir gereksinimi yoktur.

ASTM F963, peluş oyuncaklar, toplar, oyunlar, bebekler ve aksiyon figürleri, bebek ve okul öncesi oyuncaklar, pille çalışan oyuncaklar, üzerine binilen oyuncaklar, fırlatılan oyuncaklar ve daha pek çok şey dahil 14 yaşın altındaki çocuklara yönelik oyuncakları kapsar. Standart, küçük parçalar, keskin noktalar ve keskin kenarlar, kimyasal ve malzeme güvenliği, yutma, sıkışma, pilin aşırı ısınması, kullanım ve kötüye kullanım ve diğer potansiyel tehlikelerle ilgili gereksinimleri ve test yöntemlerini içerir.

Amacı, oyuncakların olası güvenlik tehlikelerini azaltmaktır. Gerçekten de, F963 standardının ayırt edici özelliklerinden biri, ortaya çıkan potansiyel güvenlik sorunlarının belirlenmesinde ve etkin bir şekilde ele alınmasında ön planda olmaya devam etmesi ve bu konuda dünyaya öncülük etmesidir.

Öte yandan, bir binicilik oyuncaklarının kullanımıyla ilgili doğal tehlikeleri olsa da (örneğin, kaldırıma düşmek), yapısıyla ilgili olası tehlikeler (keskin kenarlar, açıkta kalan mekanizmalar vb.) bu spesifikasyonun uygulanmasıyla en aza indirilecektir.

Bu şartname gereksinimleri kapsar ve 14 yaşın altındaki çocuklar tarafından kullanılması amaçlanan oyuncaklar için test yöntemlerini içerir. Bu şartnamede çeşitli gereksinimler için farklı yaş sınırları bulunacaktır. Bu sınırlar, tehlikelerin doğasını ve bir çocuğun tehlikelerle başa çıkmak için beklenen zihinsel veya fiziksel yeteneğini veya her ikisini de yansıtır.

Bu şartname kapsamında olmayan maddeler şunlardır:

  • Üç tekerlekli bisikletler
  • Güçsüz bisikletler
  • Scooterlar
  • Rekreasyonel motorlu scooterlar ve cep bisikletleri
  • Sapan atışları ve keskin uçlu dart oyun alanı ekipmanları
  • Toz tabanca olmayan uçurtmalar

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM F963 Oyuncak Güvenliği için Standart Tüketici Güvenliği Şartnamesi kapsamında test hizmetleri de verilmektedir

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp