ASTM G152 Metalik Olmayan Malzemelerin Maruz Kalması için Açık Alevli Karbon Ark Işık Aparatının Çalıştırılması için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM G152 Metalik Olmayan Malzemelerin Maruz Kalması için Açık Alevli Karbon Ark Işık Aparatının Çalıştırılması için Standart Uygulama

EUROLAB laboratuvar ASTM G152 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu uygulama, malzemeler güneş ışığına (doğrudan veya pencere camından) ve yağmur veya çiy olarak neme maruz kaldığında meydana gelen aşınma etkilerini yeniden üretmeye yönelik açık alevli karbon ark ışığı ve su aparatlarının kullanılmasına ilişkin temel ilkeleri ve çalışma prosedürlerini kapsar.

ASTM G152 Metalik Olmayan Malzemelerin Maruz Kalması için Açık Alevli Karbon Ark Işık Aparatının Çalıştırılması için Standart Uygulama

Bu uygulama, maruz kalma koşullarının elde edilmesi, ölçülmesi ve kontrol edilmesine yönelik prosedürlerle sınırlıdır. Bir dizi maruz kalma prosedürü bir ekte listelenmiştir; ancak bu uygulama, test edilecek malzeme için en uygun maruz kalma koşullarını belirtmez.

Uygulama G151, laboratuvar ışık kaynaklarını kullanan tüm pozlama cihazları için performans kriterlerini açıklar. Bu uygulama, karbon ark maruziyetleri için kullanılan cihazlar için çok özel tasarımları açıklayan Uygulama G23'ün yerini almaktadır. Uygulama G23'te açıklanan aparat bu uygulama kapsamındadır.

Test numuneleri, kontrollü çevre koşulları altında filtrelenmiş açık alevli karbon ark ışığına maruz bırakılır. Farklı filtreler açıklanmıştır.

Numune hazırlama ve sonuçların değerlendirilmesi, spesifik materyaller için yöntemler veya spesifikasyonlarda ele alınmaktadır. Genel rehberlik Uygulama G151 ve ISO 4892-1'de verilmektedir. Maruziyetten sonra özelliklerdeki değişikliği belirlemeye ve bu sonuçları raporlamaya yönelik yöntemler hakkında daha spesifik bilgiler Uygulama D5870'de açıklanmıştır.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM G152 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp