ASTM G155 Metalik Olmayan Malzemelerin Maruz Kalması için Ksenon Ark Işık Aparatının Çalıştırılması için Test Standardı

ASTM Testleri

ASTM G155 Metalik Olmayan Malzemelerin Maruz Kalması için Ksenon Ark Işık Aparatının Çalıştırılması için Test Standardı

EUROLAB laboratuvar ASTM G155 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM G155 standardı, malzemeler güneş ışığına (doğrudan veya pencere camından) ve fiili kullanımda yağmur veya çiy olarak neme maruz kaldığında meydana gelen hava koşullarına maruz kalma etkilerini yeniden üretmeye yönelik ksenon ark ışığı ve su cihazlarının kullanımına ilişkin temel ilkeleri ve çalışma prosedürlerini kapsar.

ASTM G155 Metalik Olmayan Malzemelerin Maruz Kalması için Ksenon Ark Işık Aparatının Çalıştırılması için Test Standardı

Bu uygulama, maruz kalma koşullarının elde edilmesi, ölçülmesi ve kontrol edilmesine yönelik prosedürlerle sınırlıdır. Bir dizi maruz kalma prosedürü bir ekte listelenmiştir; ancak bu uygulama, test edilecek malzeme için en uygun maruz kalma koşullarını belirtmez.

Uygulama G151, laboratuvar ışık kaynaklarını kullanan tüm pozlama cihazları için performans kriterlerini açıklar. Bu uygulama, ksenon ark maruziyetleri için kullanılan cihazlar için çok özel tasarımları açıklayan Uygulama G26'nın yerini almaktadır. Uygulama G26'da açıklanan aparat bu uygulamada ele alınmaktadır.

Test numuneleri, kontrollü çevre koşulları altında filtrelenmiş ksenon ark ışığına maruz bırakılır. Farklı ksenon ark ışık kaynakları ve farklı filtre kombinasyonları anlatılmaktadır.

ASTM G155, otomotiv endüstrisi, yüzey kaplamaları, farmasötik ışık stabilite testleri, baskı mürekkepleri, çatı kaplama, kauçuk, yapıştırıcılar, tekstiller, jeotekstiller ve diğerleri dahil olmak üzere çok çeşitli ürün ve endüstrilerde hızlandırılmış eskitme gerçekleştirmek için kullanılır.

Ürünlerinizi bu uygulamayı kullanarak test ederken, numuneler kontrollü çevre koşulları altında tekrarlayan ışık ve nem döngülerine maruz bırakılır. Nem genellikle test numunesine minerali giderilmiş su püskürtülerek veya su buharının numune üzerine yoğunlaştırılmasıyla üretilir.

Xenon Ark Testi

Xenon ark testi , malzemelerde aşınan yüksek frekanslı radyasyonun yanı sıra sıcaklık ve nem gibi bir dış mekan hizmet ortamında yaygın olan diğer fenomenleri simüle etmek için bir UV odasının kullanımını içerir. ASTM G155, özellikle bu radyasyonun otomotiv iç mekanları ve iç mekanlarda kullanıldığında güneş radyasyonuna maruz kalabilecek diğer malzemeler üzerindeki etkilerini gözlemlemek için UV dalgalarını bir cam panelden uygulamamıza izin verir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, metalik olmayan malzemelerin maruz kalması için Ksenon Ark ışık aparatının çalıştırılması için standart uygulama hizmetleri vermektedir. ASTM G155 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp