ASTM G196 Malzeme Çiftlerinin Aşındırma Direnci için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM G196 Malzeme Çiftlerinin Aşındırma Direnci için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM G196 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, nicel bir ölçüm kullanarak malzeme çiftlerinin sürtünme direncini derecelendiren bir laboratuvar testini kapsar. Çıplak metaller, alaşımlar, metalik olmayan malzemeler, kaplamalar ve yüzeyi değiştirilmiş malzemeler bu test yöntemiyle değerlendirilebilir.

ASTM G196 Malzeme Çiftlerinin Aşındırma Direnci için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, yağlanmış koşullar altında kayan malzeme çiftlerinin sürtünme direncini değerlendirmek için tasarlanmamıştır, çünkü bu test yöntemi kullanıldığında genellikle yağlanmış kayma koşulları altında sürtünme meydana gelmez.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticaretin Önündeki Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin geliştirilmesine ilişkin ilkeler kararında belirlenen standardizasyona ilişkin uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM G196 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp