ASTM G2 Testi

ASTM Testleri

ASTM G2 Testi

ASTM G2 Testi, kütle kazancının belirlenmesini ve 680°F'de suda veya 750°F'de buharda korozyon testi yapıldığında zirkonyum, hafniyum ve alaşımlarının ürünlerinin yüzey incelemesini kapsar.

ASTM G2 Testi

ASTM, yaklaşık 12.000 test yöntemi ve standardı yayınlamıştır. ASTM G2 Testi bu testlerden biridir. ASTM International, uluslararası standartların geliştirilmesi ve sunulmasına odaklanan küresel bir organizasyondur. ASTM standartları, küresel ekonomide üretim ve ticareti yönlendiren bilgi altyapısının kritik unsurlarıdır. Gelişmiş teknik kalite ve pazar alaka düzeyi ile bilinen ASTM standartları, araştırma ve geliştirme, ürün testi ve kalite sistemlerinde kullanılmaktadır.

ASTM G2 Testi, bir ürün kabul testi olarak burada belirtilen kapsamda bütünüyle kullanılacaktır. Bu test yöntemi dövme ürünler, dökümler, toz metalurjisi ürünleri ve kaynak metallerinde kullanılabilir.

Bu test yöntemine eksiksiz bir metrik eşlik eden Test Yöntemi G 2M geliştirilmiştir. Bu nedenle, hiçbir metrik eşdeğer gösterilmez. Ancak numunenin kütle kazancı ve yüzey alanı ile suyun elektriksel direnci her zaman SI birimlerinde ölçüldüğü veya hesaplandığı için bunlar SI birimlerinde verilmiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM G2 testi kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp