ASTM G21 Sentetik Polimerik Malzemelerin Mantarlara Karşı Direncinin Belirlenmesi için Test Standardı

ASTM Testleri

ASTM G21 Sentetik Polimerik Malzemelerin Mantarlara Karşı Direncinin Belirlenmesi için Test Standardı

ASTM G21, küflerin, kalıplanmış ve fabrikasyon ürünler, tüpler, çubuklar, levhalar ve film malzemeleri şeklindeki sentetik polimerik malzemelerin özellikleri üzerindeki etkisinin belirlenmesini kapsar. Optik, mekanik ve elektriksel özelliklerdeki değişiklikler, uygulanabilir ASTM yöntemleri ile belirlenebilir.

ASTM G21 Sentetik Polimerik Malzemelerin Mantarlara Karşı Direncinin Belirlenmesi için Test Standardı

ASTM G21 Test Uygulanabilirliği

Mantarlar katı ortam üzerinde büyütülür ve Penicillium, Aspergillus, Chaetomium, Trichoderma, Aureobasidium'dan bir spor süspansiyonu hazırlanır, havuzlanmış spor preparasyonunun küçük bir hacmi doğrudan test numunelerine uygulanır, petri kapları kapatılır ve 28 güne kadar inkübe edilir, numunelere 28 gün sonra mantar büyümesine dayalı yarı niceliksel bir performans puanı verilir.

ASTM G21 test yöntemi , tümü farklı büyüme gereksinimlerine ve enzimatik özelliklere sahip olan, yaygın çevresel mantarlardan tarımsal patojenlere ve hatta antibakteriyel bileşik üreten mantarlara kadar çok çeşitli mantar türlerine sahip malzemeleri sınar.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen inç-pound birimleri yalnızca bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM G21 sentetik polimerik malzemelerin mantarlara karşı direncinin belirlenmesi için test standardı kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp