ASTM G28 Dövme, Nikel Zengin, Krom Rulmanlı Alaşımlarda Taneler Arası Korozyona Duyarlılığın Tespiti için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM G28 Dövme, Nikel Zengin, Krom Rulmanlı Alaşımlarda Taneler Arası Korozyona Duyarlılığın Tespiti için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB laboratuvar ASTM G28 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM G28 test yöntemleri A ve B, çeşitli paslanmaz çeliklerin ve Alaşım 825 ve Alaşım 625 gibi nikel bazlı alaşımların taneler arası korozyona karşı direncini değerlendirmek için kalite kontrol testleri olarak birçok endüstride kullanılmaktadır.

ASTM G28 Dövme, Nikel Zengin, Krom Rulmanlı Alaşımlarda Taneler Arası Korozyona Duyarlılığın Tespiti için Standart Test Yöntemleri

Nikel alaşımları ve paslanmaz çelikler, taneler arası korozyon direncine zararlı olan tane sınırı çökeltisi sergilediklerinde, bunlara 'hassaslaştırılmış' denir.

Bu test yöntemleri aşağıdaki gibi iki testi kapsar:

Yöntem A, Ferrik Sülfat-Sülfürik Asit Testi: Bu test yöntemi, bazı nikel bakımından zengin, krom içeren alaşımların karşılaşılabilecek taneler arası korozyona duyarlılığını ölçen kaynayan ferrik sülfat %50 sülfürik asit testinin gerçekleştirilmesine yönelik prosedürü açıklar. Alaşım bileşimindeki küçük varyasyonların bir fonksiyonu olan bu test yöntemiyle elde edilen tek tip korozyon hızı, N10276, N06022, N06059 ve N06455 alaşımları üzerindeki genel korozyon hızının taneler arası korozyon bileşenlerini kolayca maskeleyebilir.

Yöntem B, Karışık Asit-Oksitleyici Tuz Testi: Bu test yöntemi, bazı nikel bakımından zengin, krom içeren alaşımların bir yüksek düzeyde tane sınırı çökeltisi olduğunda korozyon hızında adım fonksiyonu artışı.

Bu iki test yönteminin amacı, işleme veya bileşimdeki veya her ikisindeki değişikliklerden etkilenen taneler arası korozyona duyarlılığı tespit etmektir. Duyarlı olduğu gösterilen malzemeler , diğer ortamlarda taneler arası korozyona uğramış olabilir veya olmayabilir . Bu, belirli testler veya hizmet deneyimi ile bağımsız olarak oluşturulmalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM G28 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp