ASTM G31 Metallerin Laboratuvar Daldırma Korozyon Testi

ASTM Testleri

ASTM G31 Metallerin Laboratuvar Daldırma Korozyon Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM G31 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, bir malzemenin agresif, sulu bir ortama direncini belirlemek için daldırma korozyon testi kullanılır.

ASTM G31 Metallerin Laboratuvar Daldırma Korozyon Testi

Korozyona bağlı ağırlık kaybını belirlemek için standart laboratuvar korozyon kuponları kullanılır. ASTM G31 test yöntemi, korozyon oranlarını tipik olarak mm/yıl veya mil/yıl (mpy) cinsinden zaman birimlerine göre normalleştirir. Test terimleri değişiklik gösterir, ancak sonuçlar genellikle 24 saatlik, 10 veya 20 günlük bir maruz kalma döngüsü içinde elde edilebilir. Test sıcaklığı ve oksijen kullanılabilirliği değişkenleri de deneye özeldir.

Testin ardından gravimetrik analiz, korozyon ağırlığını sağlar. Yüzey analizi, test sonrası morfolojiyi daha fazla araştırmak için stereo mikroskopi veya taramalı elektron mikroskobu ile de yapılabilir.

Laboratuar korozyon maruziyet testinin uygulanması, üreticilere ve tedarikçilere, satın alınmadan veya bu ürünlerin nihai ürünün daha büyük bir bileşenine dahil edilmeden önce üretilen ürünlerde kullanılan bileşenlerin sınırlamalarına ilişkin gelişmiş bir avantaj sağlar.

Bu ileri görüşlü yaklaşım, kalitesiz ürünlerin harcanan zamanını, enerjisini ve gelirini sınırlamakla kalmaz, aynı zamanda düşük ürün performansı nedeniyle pazar konumunu, müşteri kitlesini ve müşterileri kaybetme riskini de sınırlar.

Özetle, hızlandırılmış korozyon testi, doğal bir oluşum olarak üretilen korozyona kıyasla nispeten kısa bir süre içinde korozyon ve arızayı indüklemek için kullanılır. Bu, karar vericilere ince ayar yapma, alternatif malzemeler kullanarak yeniden tasarlama veya kalitesiz ürünlere sahip belirli bir tedarikçiyi tamamen ortadan kaldırma araçları sağlar.

EUROLAB, üreticilere ASTM G31 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp