ASTM G62 Boru Hattı Kaplamalarında Boşluk Tespiti için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM G62 Boru Hattı Kaplamalarında Boşluk Tespiti için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB laboratuvar ASTM G62 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemleri, boru hattı tipi kaplamalarda tatilleri tespit etmek için aparat ve prosedürü kapsar.

ASTM G62 Boru Hattı Kaplamalarında Boşluk Tespiti için Standart Test Yöntemleri

Yöntem A, normal musluk suyu ve 100 V dc'den daha düşük bir uygulanan voltaj kullanılarak 0,025 ila 0,254 mm (1 ila 10 mil) kalınlığındaki ince film kaplamalardaki iğne delikleri ve boşluklar gibi boşlukları tespit etmek için tasarlanmıştır. 0,508 mm (20 mil) kalınlığa kadar olan filmlerde su ile ıslatıcı kullanılması durumunda etkilidir.

Bununla birlikte, bu yöntemin kaplamadaki ince noktaları tespit etmeyeceğine dikkat edilmelidir. Bu, nispeten düşük voltaj nedeniyle tahribatsız bir test olarak kabul edilebilir.

Yöntem B, boru hattı kaplamalarındaki iğne delikleri ve boşluklar gibi boşlukları tespit etmek için tasarlanmıştır; ancak uygulanan daha yüksek voltajlar nedeniyle kaplamadaki ince noktaları tespit etmek için de kullanılabilir. Bu yöntem, herhangi bir kalınlıktaki boru hattı kaplamasında kullanılabilir ve 900 ile 20 000 V dc arasında uygulanan voltajları kullanır. Bu yöntem yıkıcı olarak kabul edilir, çünkü ilgili yüksek voltajlar genellikle kaplamayı ince noktalarda tahrip eder.

SI birimlerinde üç anlamlı ondalık basamağa kadar belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM G62 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp