ASTM G65 Aşınmayı Ölçmek için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM G65 Aşınmayı Ölçmek için Standart Test Yöntemi

ASTM G65 testi, bir lastik tekerlek ve değerlendirilen malzemenin bir blok kuponu arasında ölçülen kuru kum kullanarak orta basınç altında kayma aşınma koşullarını simüle eder. Test, daha yüksek aşınma direncine sahip malzemelerin daha düşük hacim kaybı göstermesiyle, aşınmaya dayanıklı malzemelerin milimetre küp cinsinden hacim kayıplarıyla karşılaştırılmasına olanak tanır.

ASTM G65 Aşınmayı Ölçmek için Standart Test Yöntemi

Düşük gerilimli aşınmaya maruz kalan yüzeyler, malzemenin sert, keskin parçacıklar veya oluklarda malzemeyi süren diğer sert, keskin yüzeyler tarafından kaldırıldığını gösterir.

Yüzey taşlama makinesi ile taşlama, kontrollü bir düşük gerilimli aşınma şekli olabilir. Düşük gerilim niteleyicisi, aşındırıcının nispeten düşük normal kuvvetlerle yüzeye uygulandığı anlamına gelir.

Çalışma kuvvetleri, aşındırıcının ezilmesini önlemek için yeterince düşük olmalıdır. Düşük gerilimli aşınma oranları, kayma mesafesi ve partiküller veya çıkıntılar üzerindeki yük ile doğru orantılıdır. Aşınma oranı, yüzey mikro yapısındaki sert mikro bileşenler (örneğin gömülü karbürler) tarafından önemli ölçüde azaltılır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM G65 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp