ASTM G72 Oksijenle Zenginleştirilmiş Ortamda Sıvıların ve Katıların Kendiliğinden Tutuşma Sıcaklığı için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM G72 Oksijenle Zenginleştirilmiş Ortamda Sıvıların ve Katıların Kendiliğinden Tutuşma Sıcaklığı için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM G72 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, sıvıların ve katıların kendiliğinden tutuşacağı sıcaklığın belirlenmesini kapsar. Bu malzemeler, yüksek basınçlı oksijenle zenginleştirilmiş bir ortamda kıvılcım veya alev uygulanmadan tutuşmalıdır.

ASTM G72 Oksijenle Zenginleştirilmiş Ortamda Sıvıların ve Katıların Kendiliğinden Tutuşma Sıcaklığı için Standart Test

Bu test yöntemi, 2,1 ila 20,7 MPa (300 ila 3000 psi) basınçlarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Yöntemin açıklamasında kullanılan basınç 10,3 MPa'dır (1500 psi). Açıklandığı gibi test yöntemi, tutuşma sıcaklığı 60 ila 425°C (140 ila 800°F) aralığında olan sıvılar veya katılar içindir.

Bu test yöntemi, yüksek basınçlı saf oksijen içindir. Test yöntemi, %0,5 ile %100 oksijen arasındaki atmosferlerde kullanılabilir.

Bu gereksinimlere uygun bir aparat açıklanmaktadır. Bu test yöntemi, daha yüksek basınçlara ve daha yüksek tutuşma sıcaklığına sahip malzemelere uygulanabilir. Açıklananlardan daha ciddi gereksinimler veya diğer oksitleyiciler isteniyorsa, koşullara dayanabilecek alternatif bir güvenli aparat seçerken dikkatli olunmalıdır.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle her sistem birbirinden bağımsız olarak kullanılacaktır. İki sistemden alınan değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM G72 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp