ASTM G8 Boru Hattı Kaplamalarının Katodik Ayrılması için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM G8 Boru Hattı Kaplamalarının Katodik Ayrılması için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM G8 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemleri, oluşabilecek korozyonu önlemek veya azaltmak amacıyla çelik boru dışına uygulanan yalıtım kaplama sistemlerinin karşılaştırmalı özelliklerini aynı anda belirlemek için hızlandırılmış prosedürleri kapsar.

ASTM G8 Boru Hattı Kaplamalarının Katodik Ayrılması için Standart Test Yöntemi

Borunun iç topraklarla temas halinde olacağı ve katodik koruma alabileceği veya almayabileceği yer altı hizmetlerinde meydana gelir. Bunlar, ticari üretimden alınan kaplanmış boru numuneleri ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve kaplamanın bir elektrik bariyeri işlevi gördüğünde bu tür numunelere uygulanabilir.

Bu test yöntemi, oda sıcaklığında test çözeltisine daldırılmış veya daldırılmış kaplamaları test etmek için tasarlanmıştır. Test numunesini daldırmak veya daldırmak pratik olmadığında, test hücresinin kaplanmış boru numunesinin yüzeyine yapıştırıldığı durumlarda test yöntemi G95 düşünülebilir.

SI birimlerinde 3 anlamlı ondalık basamağa kadar belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM G8 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp