ASTM G85 Modifiye Tuz Püskürtme (Sis) Testi için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM G85 Modifiye Tuz Püskürtme (Sis) Testi için Standart Uygulama

ASTM G85 standardı, spesifikasyon amacıyla tuz püskürtme (sis) testinde beş değişiklik için koşulları kapsar ve ortaya koyar. Eurolab, korozyon testi çözümlerinin bir parçası olarak ASTM G85 test hizmetisunar sunar.

ASTM G85 Modifiye Tuz Püskürtme (Sis) Testi için Standart Uygulama

ASTM G85, her biri standart ASTM B117 atmosferine göre bir modifikasyondan oluşan 5 ek içerir:

  • Ek A1 - sürekli asetik asit-tuz püskürtme testi.
  • Ek A2 - döngüsel asitlendirilmiş tuz püskürtme testi.
  • Ek A3 - deniz suyu asitli test, döngüsel (SWAAT).
  • Ek A4 - SO 2 döngüsel tuz püskürtme testi.
  • Ek A5 - seyreltik elektrolit döngüsel sis kuru testi.

Bu uygulama, belirli bir ürün için kullanılacak modifikasyon tipini, test numunesini veya maruz kalma sürelerini veya sonuçlara verilecek yorumu belirlemez. SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. SI birimlerinden sonra parantez içinde verilen değerler sadece bilgi amaçlıdır ve standart olarak kabul edilmez.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, son teknoloji akredite laboratuvarları ve uzman ekibi ile ASTM G85 testi kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp